O obci

OBEC NOSÁLOV

Obec Nosálov se nachází asi 6 km severně od města Mšeno v malebně zvlněné krajině Polomených hor ve výšce 382 m.n.m. Obec je rozložena na jihovýchodní úbočí Vrátenské hory, jejíchž vrchol je zakončen ve výšce 508 m n.m. ocelovým objektem rozhledny.

Vrátenská rozhledna nabízí návštěvníkům nádherný výhled na celé severovýchodní Čechy, Ralskou pahorkatinu a Českolipsko, korunované dominantou hradu Bezděz až po Jizerské hory, Ještěd a západní Krkonoše. 

Obec Nosálov tvoří jednu z bran do Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko - Máchův kraj". Nosálov je výchozím bodem zajímavých turistických cest. V okolí Nosálova je vyznačeno několik okruhů pro klasickou turistiku i cykloturistiku.

Střed obce Nosálov tvoří unikátní soubor původních dřevěných chalup, tzv.chmelařských domů z přelomu 18. a 19. století. V roce 1995 byla díky svému ucelenému architektonickému jádru tato část obce vyčleněna jako vesnická památková rezervace. K obci Nosálov patří také části Libovice a Příbohy. Počet stálých obyvatel se pohybuje kolem 200. V době prázdnin a turistické sezóny se díky své poloze v krásné, klidné a lesnaté krajině zvyšuje počet obyvatel díky návštěvníkům několikanásobně.  

 

                               OBEC NOSÁLOV