O obci

OBEC NOSÁLOV

Obec Nosálov se nachází asi 6 km severně od města Mšeno v malebně zvlněné krajině Polomených hor ve výšce 382 m.n.m. Obec je rozložena na jihovýchodní úbočí Vrátenské hory, jejíchž vrchol je zakončen ve výšce 508 m.n.m. ocelovým objektem rozhledny.

Vrátenská rozhledna nabízí návštěvníkům nádherný výhled na celé severovýchodní Čechy, Ralskou pahorkatinu a Českolipsko, korunované dominantou hradu Bezděz až po Jizerské hory, Ještěd a západní Krkonoše. 

Obec Nosálov tvoří jednu z bran do Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko - Máchův kraj". Nosálov je výchozím bodem zajímavých turistických cest. V okolí Nosálova je vyznačeno několik okruhů pro klasickou turistiku i cykloturistiku.

Střed obce Nosálov tvoří unikátní soubor původních dřevěných chalup, tzv.chmelařských domů z přelomu 18. a 19. století. V roce 1995 byla díky svému ucelenému architektonickému jádru tato část obce vyčleněna jako vesnická památková rezervace. K obci Nosálov patří také části Libovice a Příbohy. Počet stálých obyvatel se pohybuje kolem 200. V době prázdnin a turistické sezóny se díky své poloze v krásné, klidné a lesnaté krajině zvyšuje počet obyvatel díky návštěvníkům několikanásobně.  

 

                               OBEC NOSÁLOV